Kolorowe drinki nie tylko w pubie

thumbnail

Ci z Was, którzy chcieliby napić się kolorowych drinków, wcale nie muszą iść do baru czy pubu. Okazuje się, że pyszne napoje wyskokowe można przygotować w domowym zaciszu. Wystarczy mieć odpowiednie narzędzia, alkohole i napoje, a stworzenie ulubione drinka nie tylko nie będzie problemem, ale może stać się również doskonałą zabawą. Co więcej, należy mieć na uwadze, że jest to na pewno tańsza opcja, tym bardziej, że zarówno alkohol, jak i napoje mogą zostać na dłużej, a i shaker bostoński raz kupiony, będzie służył przez wiele lat. Aby jednak tak się stało, trzeba wybrać odpowiedni produkt. Na co zwrócić uwagę? O tym przeczytacie w poniższym tekście.

Barman bez niego się nie obejdzie

Nie da się ukryć, że najważniejszym narzędziem barmana, bez którego nie jest w stanie przygotować dobrego drinka, jest wspomniany wyżej shaker. Przyglądając się możliwościom, można stwierdzić, że na rynku istnieje wiele produktów, z których może skorzystać osoba przygotowująca drinki. Szukając odpowiednich rozwiązań, początkujący adepci sztuki barmańskiej mogą mieć nie lada problem z doborem odpowiednich przyrządów. Warto zatem zacząć od najpopularniejszej opcji, czyli shakera bostońskiego, którego używają barmani na całym świecie.

Wspomniany wyżej produkt pozwala na dobre zmieszanie poszczególnych elementów drinka, a także dokładne schłodzenie przed przelaniem do kieliszków. Choć shaker bostoński uważa się za narzędzie profesjonalne, nie należy z niego rezygnować, jeśli chce się przygotować drinki w domowym zaciszu. Jego użycie nie wymaga większej filozofii, dzięki czemu może go także używać amator.

Na co zwrócić uwagę wybierając shaker bostoński?

Szukając odpowiedniego shakera, warto mieć na uwadze, że bostoński jest znacznie większy, niż jego trójczęściowi bracia. Dzięki temu nie tylko można przygotować większą ilość napoju, ale także lepiej go wymieszać. Co więcej, jego waga także przewyższa wagę innych produktów. Podyktowane jest to tym, że lepiej czuje się go w dłoni, a tym samym kontroluje przebieg mieszania drinków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top