Shaker do drinków – który wybrać?

thumbnail

Osoby, które lubią pić drinki, zapewne nie raz zastanawiały się nad tym, czy nie nabyć odpowiedniego sprzętu, który pozwoliłby im przygotowywać napoje wyskokowe na domowych imprezach. Mając o na uwadze, szukały odpowiedniego rodzaju shakera, w którym można zmieszać i schłodzić alkohol i napoje. Shaker do drinków, który zawsze się sprawdzi to z pewnością ten nazywany bostońskim. Co warto o nim wiedzieć? Jak go używać?

Shaker bostoński – charakterystyka

Choć na rynku można spotkać różne shakery, przyglądając się poszczególnym modelom, nie sposób nie rozpoznać tego zwanego bostońskim. Okazuje się, że jest on znacznie większy, niż jego bracia i w dodatku znacznie cięższy. Dzięki temu barman jest w stanie zmieszać o wiele więcej alkoholu i napoju, jak również lepiej kontrolować sam proces tworzenia drinka. Nic zatem dziwnego, że wielu profesjonalistów chętnie używa go za barem.

Jak wygląda shaker bostoński? To przede wszystkim dwa pojemniki – większy wykonany ze stali nierdzewnej oraz mniejszy, stworzony z grubego szkła. To, co różni go od shakera trzyczęściowego to brak sitka. Jeśli zatem barman chce mieć pewność, że w drinku nie będą pływały cząstki lodu oraz zioła czy owoce, powinien dodatkowo dokupić ten element.

Jak używać shakera bostońskiego?

Jeśli myślicie, że używanie shakera bostońskiego jest trudne, musimy Was uświadomić, że przygotowanie w nim drinka jest niezwykle proste. Wystarczy umieścić wszystkie składniki w środku metalowego kubka, docisnąć je szklanicą i energicznie potrząsać shakerem. Po przygotowaniu drinka wystarczy energicznie uderzyć w połączenie między kubkiem a szklanicą. Teraz wystarczy przelać drinka do szklanki lub kieliszka.

Czym różni się tradycyjny shaker bostoński od shakera TIN-TIN

Przyglądając się dostępnym na rynku produktom, nie sposób nie zauważyć, że poza tradycyjnym shakerem bostońskim, można jeszcze wyróżnić tzw. shaker TIN-TIN, który jest odmianą tego pierwszego. Okazuje się, że różnica pomiędzy nimi polega na tym, że shaker TIN-TIN wyposażony został w dwa metalowe kubki. Dzięki temu jeszcze lepiej można kontrolować temperaturę przygotowywanego drinka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top